Haber

Afad Gönüllülerine Destek Toplantısı Gerçekleştirildi

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı ile birlikte “2022 Afet Tatbikat Yılı” kapsamında 27 Aralık 2022 Salı günü saat 19.00’da Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda “AFAD Gönüllülerine Destek Toplantısı” gerçekleştirildi ( AFAD).

Toplantıya; Malkara Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, AFAD Tekirdağ İl Müdürü Recep Erol, Malkara İl Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Akçay, protokol üyeleri, muhtarlar ve AFAD Gönüllüleri katıldı.

Toplantıda İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum İdaresi tarafından yürütülen “AFAD Gönüllülük Projesi” kapsamında bilgi veren Malkara Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, katılımlarından dolayı AFAD Gönüllülerine teşekkür etti.

Malkara Kent Konseyi Başkanı Hasan Akçay ve AFAD Tekirdağ İl Müdürü Recep Erol, afetlerde gönüllülüğün hem bireysel hem de toplumsal açıdan önemine dikkat çeken konuşmalar yaptı.

Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde görev yapan Samet Tokgöz, gönüllü AFAD Gönüllülerinin “AFAD Gönüllülük Projesi” kapsamında neler yaptıkları ve ne tür uygulamalı ve teorik eğitimler aldıkları hakkında bilgi verdi.

Vatandaşlarımız https://gonullu.afad.gov.tr/ adresinden AFAD Gönüllüsü olabilirler.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu