Haber

Donetsk lideri Pushilin: Artyomovsk şehrinde şiddetli çatışmalar var

Rossiya 24 televizyonuna konuşan Pushilin, şunları söyledi: “Artyomovsk’ta çatışmaların yoğunlaştığını bizzat görüyoruz. Et fabrikası da dahil olmak üzere bir dizi bölgede yoğun ve şiddetli çatışmalar var, düşman direniyor, silahlarını bırakıp geri çekileceklerine dair bir emare yok.”dedim.

“Artyomovsk’un doğu ve güney kesimlerinde çatışmalar yaşanıyor”

Bu arada ‘Ahmat’ adlı Çeçen özel kuvvetinin komutanı Abdi Alaudinov, Pervy Kanal’a yaptığı açıklamada, çatışmaların özellikle Artyomovsk’un doğu ve güney kesimlerinde meydana geldiğini söyledi.

Kent merkezindeki mevzilerde çalışmaların sürdürüldüğünü kaydeden Alaudinov, yakında o bölgedeki birliklerin abluka altına alınabileceğini bildirdi.

Rusya Savunma Bakanlığı yetkilileri, Rus güçlerinin 21 Ocak’ta DHC’ye bağlı Dvurechye yerleşimlerini, 20 Ocak’ta DHC’ye bağlı Zaporozhye’deki Klesheyevka ve Lobkovoye yerleşimlerini ele geçirdiğini bildirdi.

Daha önce Rus güçlerinin tuz madenlerinin çıkarıldığı küçük bir kasaba olan Soledar’ı ele geçirdiği bildirilmişti. Rus kuvvetleri, Soledar’ı ele geçirdikten sonra Artyomovsk (Bahmut) şehrini kurtarmak için ilerlemeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu