Haber

İsrail askerleri Filistin Kızılayı’nın sağlık ekiplerini engelledi

Filistin Kızılayı, İsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria’nın Cenin kentinde sağlık ekiplerinin acil bir duruma ulaşmasını engellediğini gösteren ve sağlık çalışanlarına yönelik “aşağılayıcı uygulamalarını” açığa vuran bir fotoğraf yayınladı.

Filistin Kızılayı’nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Cenin kentinde acil bir duruma müdahale etmeye çalışan ambulansın İsrail askerlerinin önünü kestiği belirtildi.

Videoya göre sağlık çalışanları İsrail güçleri tarafından engellendi ve ambulanstan inmek zorunda kaldı. Ambulanstan zorla çıkartılan sağlık çalışanları, elleri havada İsrail güçlerinin bulunduğu zırhlı araca doğru yürüdü.

Filistin Kızılayı, İsrail güçlerinin ambulanstan zorla indirilen sağlık çalışanlarını aşağıladığını, diz çöktürdüğünü ve ambulansta arama yaptığını belirtti.

Batı Şeria’da 7 Ekim’den bu yana sağlık çalışanlarına yönelik 180 ihlal yaşandı

Açıklamada, “Filistin Kızılayı, ekiplerine yönelik bu ihlali yalnızca sağlık görevlilerinin onurunu zedelediği için değil, aynı zamanda yaralıların tedavisini geciktirerek hayatlarını tehlikeye attığı için de güçlü bir şekilde kınıyor.” ifadesine yer verildi. ifadelere yer verildi.

Filistin Kızılayı, İsrail güçlerinin 7 Ekim’den bu yana Batı Şeria’daki gruplarına karşı 180 ihlal gerçekleştirdiğini kaydetti.

marmaris-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu