Ekonomi

Bu gece yarısı pompaya yansıyacak! Benzine 1 lira 11 kuruş zam geldi

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişimlerle birlikte vatandaşlar akaryakıt ve mazot fiyatlarını takip etmeye devam ediyor.

İNDİRİM SONRASI BÜYÜK ARTIŞ YOLDA

Bu sabah prestijiyle pompaya yansıyan 2 lira 12 kuruşluk otogaz (LPG) indirimi araç sahiplerinin yüzünü bir an güldürürken, bu gece yarısından itibaren akaryakıta yapılan zam yine üzecek.

İSTANBUL’DA litresi 22 lira 47 kuruşa satılacak

5 Mart Salı gününden itibaren benzine 1 lira 11 kuruş zam yapılması bekleniyor. Fiyat artışıyla birlikte akaryakıtın litre fiyatı İstanbul’da 22 lira 47 kuruş, Ankara’da 22,81 lira, İzmir’de 22,80 lira olacak.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIR?

Akaryakıt fiyatları rafineriler tarafından Türkiye’nin de içinde bulunduğu Akdeniz pazarındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ve dolar kurundaki değişimler baz alınarak hesaplanmaktadır. Bu hesaplama sonucunda dağıtım şirketlerinin uyguladığı fiyatlar, rekabet ve serbestlik nedeniyle şirketlere ve şehirlere göre biraz farklılık gösterebilir.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİKLİKLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTIR.

EPDK’nın fiyat değişikliğini açıklayan tek sendika olan EPGİS ile ilgili hata açıklaması yapmasının ardından sendika, akaryakıt fiyat değişikliklerini dava süreci sonuçlanana kadar vatandaşla paylaşmayacağını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu