Haber

İstanbul’da FETÖ operasyonu: 10 zanlı tutuklandı

İstanbulTürkiye’de Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik operasyonlarda, örgütün kimliği bilinmeyen iletişim programı Signal üzerinden bağlantı kurduğu iddia edilen 14 kişiden 10’u gözaltına alındı.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, FETÖ’nün Gaziosmanpaşa’daki yeniden yapılanma çalışmalarında polisin el koyduğu dijital materyallerin incelenmesi sonucunda 14 kişinin örgüt bünyesinde faaliyet ve faaliyetlerde bulunduğu ve yeni faaliyet gösterdiği belirlendi. örgütün kapalı iletişim tekniği olan Signal programı aracılığıyla örgüt üyeleriyle iletişime geçildi. yapıldı. Söz konusu zanlıların yakalanması için bu sabah farklı adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. İstanbul’da bu sabah erken saatlerde 12 adrese operasyon düzenlenerek ihraç edilen 2’si öğretmen, 10 özel bölüm ve 2 öğrenci olmak üzere toplam 14 zanlı tutuklandı.

Operasyonda 10 zanlı yakalanırken, evlerinde yapılan aramalarda kabahat olduğu düşünülen çok sayıda dijital cihaz, 9 bin 417 dolar, 152 bin TL ve yaklaşık 95 bin TL altın ele geçirildi.

Kaçan 4 zanlıyı yakalama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Kaynak: ANKA / Yeni

haber-samandag.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu