Ekonomi

Milli Eğitim Bakanlığı yükselme sınavı kılavuzunu yayınladı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, şube müdürlüğü, şeflik, müdürlük, müdürlük gibi pozisyonlara yükselme sınavında başarılı olan işçinin alanlarına göre belirlenen kontenjan doğrultusunda yazılı sınav sonucuna göre atamaların yapılacağını bildirdi. memur ve muhasebeci.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, şube müdürlüğü, amir, memur ve sayman için görevde yükselme sınav kılavuzu yayımlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Personelinin Terfi, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Yoluyla Atanmalarına Dair Yönetmelik kararları uyarınca memur, sayman, amir ve il-ilçe milli eğitim müdürlüklerinden oluşan ekiplere atamalar yapılacak. merkez ve taşra teşkilatında boş bulunan şube müdürleri.

Yazılı sınavlar 9 Mayıs-7 Haziran tarihleri ​​arasında yapılacaktır.

Terfi ve unvan değişikliği kapsamında şube müdürü kadrosuna 400, amir kadrosuna 2 bin, memur kadrosuna 3 bin ve sayman kadrosuna 57 kontenjan belirlendi.

Yazılı sınav başvuru ve onay süreci 29 Mayıs-7 Haziran tarihleri ​​arasında yapılacaktır. Onay süreci, başvuru tarihinin son günü saat 18:00’de tamamlanacaktır.

Yükselme yazılı sınavına katılacak adaylar 9 Haziran’da meb.gov.tr ​​adresinde ilan edilecektir. Sınav giriş belgeleri 26 Haziran’da yayınlanacak. Görevde yükselme sınavı 9 Temmuz’da, sınav sonuçları ise 4 Ağustos’ta açıklanacak.

Yükseltme sınavı Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van’da yapılacak.

Adaylara 60 sorudan oluşan çoktan seçmeli bir sınav uygulanacaktır. Üç oturum şeklinde gerçekleştirilecek olan sınavın her oturumu için 75 dakika süre verilecektir. Değerlendirme sonucunda 100 üzerinden 60 ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacaktır.

Milli Eğitim Bakanı Özer yaptığı değerlendirmede, terfi ve unvan değişikliği kapsamında şube müdür ekibi için 400, amir için 2 bin, memur için 3 bin ve sayman ekibi için 57 kontenjan belirlendiğini kaydetti.

Atamalarda mülakat olmayacağını vurgulayan Özer, “Sınavda başarılı olan personelimizin alanlarına göre belirlenen kontenjan doğrultusunda ve yazılı sınav sonucuna göre atamalarını yapacağız.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu